2023 Lexus UX 300e Yeni Batarya Seçeneği Aldı-

Lexus, 2023 model yılı için UX modelini güncelledi.

Lexus, tamamen elektrikli UX 300e için bir dizi güncelleme duyurdu; en önemlisi, menzili eski modele kıyasla yüzde 40'tan fazla artıran yeni bir pilin eklenmesi oldu. UX 300e ayrıca şasi iyileştirmelerinden, yeni bilgi-eğlence sisteminden ve yakın zamanda güncellenen hibrit UX serisinin genişletilmiş güvenlik kitinden de yararlanıyor.

Otomobil üreticisi, batarya kapasitesini 54,3 kWh'den 72,8 kWh'ye çıkararak menzil mesafesini 17 inç jantlarla 450 km'ye veya 18 inç jantlarla 440 km'ye çıkardı.

201 hp (150 kW / 204 PS) ve 300 Nm tork üreten öne monte edilen elektrik motoru değişmeden kaldı, ancak Lexus mühendisleri, tıpkı hibrit UX'de olduğu gibi gelişmiş sürüş dinamikleri için şasiyi de güncelledi.

Kabinin içinde bir dizi güncelleme yapıldı. Lexus'un yeni bilgi-eğlence sistemi, sürücüye daha yakın olan ve donanıma bağlı olarak 8 inç veya 12,3 inç olan yeni bir dokunmatik ekrana dahil edildi. Yeni sistem, kablosuz Apple CarPlay ve kablolu Android Auto, bulut tabanlı navigasyon ve yeni bir sesli asistanı destekliyor. Ek olarak, UX daha büyük bir kablosuz şarj pedi, orta konsolda üç USB bağlantı noktası da eklendi.

2023 Lexus UX 300e'nin Avrupa pazarlarındaki ilk teslimatlarının Mayıs 2023'te yapılması planlanıyor. Güncellenen modelin fiyatı, piyasaya sürülmesine yakın bir tarihte açıklanacak.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun

2023-2024 Lexus RX Fiyat Listesi Yayınlandı 2023-03-20 için tıklayınız0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Yeni Modeller Haberleri

Diğer Foto Galeri Haberleri

Diğer Lexus Haberleri

Diğer Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ