Aracınızı 3 dakikada Şarj Edebileceksiniz-

BMW ve Porsche yeni bir şarj sistemi geliştirdi.

BMW ve Porsche, elektrikli otomobil bataryalarını 3 dakikada doldurabilecek bir şarj cihazını tanıttı.Bu cihaz, elektrikli aracı 100 km menzile kadar gidebilecek şekilde şarj edebiliyor.

Şuanki şarj cihazlarına göre 3 kat daha hızlı olan bu teknoljisi, açıklanana göre bir aracın bataryasını tam olacak şekilde 15 dakikada şarj edebilecek.

BMW ve Porsche ile Siemens arasında yapılan ortaklığın bir sonucu olan bu cihaz, 450 kw' lik bir ultra hızlı şarj ünitesi. Henüz prototip aşamasın olan cihaz, otoyolların yakınlarına konumlandırılacak.Bu şarj ünitesi ile  standart bir aracın akaryakıt dolumundan daha kısa sürede elektrikli araç şarj edilebilecek.

FastCharge adı verilen sistem, ilk olarak Almanya' nın Bavyera'da bölgesinde kullanıma açılacak. İlk etapta ücretsiz olarak hizmet verecek olan sistem, kullanım raporu sayesinde seri üretime geçmeden birtakım güncellemeler daha alacak.

 

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun

Aracınızı 3 dakikada Şarj Edebileceksiniz için tıklayınız

Porsche Panamera Fiyat Ve Özellikleri 01-11-2014 için tıklayınız0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Bmw Haberleri

Diğer Porsche Haberleri

Diğer Fiyat Listeleri Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ