2020 Aston Martin RAPIDE E Teknik Özellikleri Açıklandı

Aston Martin' in elektrikli aracı RAPIDE E örtüsünü kaldırdı. Çift elektrikli araç, 602 beygirlik gücü ile dikkat çekiyor.

Aston Martin, tarinin ilk elektrikli modelini tanıttı. RAPIDE E adı verilen model, Williams Advendec Engineering şirketi ile birlikte geliştirildi.Sadece 155 adet üretilecek olan model, tamamen elektrik ile çalışıyor. İki elektrikli motoru ile piyasaya sürülecek olan model, 602 hp gücünde olacak. 800V’luk ve 65 kW-saat kapasiteli motor, 250 km/s’lik maksimum hız değerine ulaşabilecek. 0-100 km/s hıza sadece 4 saniyede ulaşabilen araç, tam dolu batarya ile 322 km' ye kadar yol gidebiliyor. Aracın üretebildiği maksimum tork miktarı ise 950 nm.

Galler'de üretilen araç, 400 Voltluk ve 50 kwh' lk şarj ile 1 saat içinde tamamen şarj olabiliyor.  Şarj işlemi 800V ve 100 kW-saat’lik bir istasyon ile yapılırsa da araç 500 km’lik yol için 1 saat için hazır hale geliyor. Bu araçtan satın almak isteyenlerin 2019 sonunu beklemesi gerekiyor.Aracın fiyatı henüz açıklanmadı.

Tasarım konusunda ilkleri deneyen Aston Martin, gövde kısmında birtakım değişiklikler ile bu aracı geliştridi. Aerodinamikliği önem veren marka, jant ve tekerlekleri bile aerodinamiğe göre tasarladı.Güvenlik amaçlı olarak ise otomobilde hafif alaşım jantlar ve karbon kompozit malzemeler kullanıldı.Bu malzemeler sayesinde hem güvenli hem de konforlu sürüşler elde edilebiliyor.0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Yeni Modeller Haberleri

Diğer Aston Martin Haberleri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.