2020 Lexus LC 500 Convertible Özellikleri Açıklandı

Lexus yine farkını ortaya koymuş...
20-11-2019 12:08 - 13743 Okundu

Premium otomobil üreticisi Lexus, amiral gemisi süper coupe modeli LC 500’ün merakla beklenen üstü açılan versiyonunu, ilk kez 2019 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda sergiledi. Lexus’un yüksek sürüş deneyimi ve zengin bir yaşam tarzı sunan LC ürün gamı, yeni LC 500 Convertible ile birlikte daha da zenginleşiyor.

 

LC coupe’nin eşsiz tavan çizgisini üstü açılan bir modele adapte eden Lexus, yeni modelini tavanı açıkken veya kapalıyken son derece şık görünecek şekilde tasarladı. İç tasarımda ise tavan açıldığındaki yüzey ve koltuk kaplamaları, dışarıdan bakıldığında da en güzel görünecek detaylara sahip. Dikkatlice tasarlanan kabin, Lexus’un İnsan Odaklı felsefesini taşıyor.

Coupe’nin heyecan verici performansını, üstü açık bir otomobille de çıkarmak isteyenler için tasarlanan yeni LC 500 Convertible, yüksek sürüş dinamiklerine sahip. Otomobilin görselliğini tamamlayan V8 motor ise, tepkileri ve sesiyle sürüş keyfini daha ileriye taşıyor. LC 500 Convertible konforu artırmak adına boyun ısıtıcı koltuklara ve saydam rüzgar deflektörlerine sahip. Bu sayede Lexus’un DNA’sında bulunan konfor ve sessizlik, tavan açık veya kapalıyken de sağlanıyor. Yeni LC 500 Convertible’ın 2020’nin yaz aylarına satışa çıkması planlanıyor.