Avrupa'da Otomotiv Sektörü Yavaşlıyor 2021-09-17-

Satışlar beklenenin altında kalıyor.

Pandemi ile büyük bir krizin içine giren otomotiv sektörü, karantinaların sona ermesi ile biraz hareketlenmişti. Ancak çip krizinde yaşanan olumsuz gelişmeler, sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor.Ağustos ayındaki satışların %18 civarında düştüğü belirtiliyor.

2020 yılının Ağustos ayına göre yapılan kıyaslamada bu seneki satışların %18 oranında düştüğü açıklandı. Temmuz ayındaki düşüş ise %24 civarındaydı. 

Büyük otomotiv markaları, yeni modellerin üretimi için çip gerekli olduğunu ancak bu çip krizinin 2023 yılına kadar devam edeceğini söylüyorlar. Bu da sektördeki krizin daha da derinleşebileceğinin habercisi gibi.

Daimler'de düşüş yüzde 38 oranında yaşanırken; Volkswagen Grubu'nda %14, Stellantis'te %29, Renault Grubu'nda %23 ve BMW Grubu'nda % 18'lik düşüşler yaşandı.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

BENZER İÇERİKLER
EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ