“Gardians of Dakar” vs Peugeot 2008 DKR

Vahşi makineler evcilleştiriliyor.
25-12-2014 12:43 - 15280 Okundu

Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Camargue, tuz gölleri, mavi gökyüzü, harika manzarası ve ıssız düzlükleri boyunca esen sert rüzgarlarıyla tanınıyor. Bölgenin bir diğer ünü de Avrupa’nın en önemli büyükbaş hayvan meralarından biri olması. Fransa’nın kovboyları olan “Gardian”lar bu bölgede hala at üstünde ellerinde uzun sırıklarla hırçın boğaları korkusuzca güdüyor.

Fransız “Gardian”lardan esinlenen Dakar rallicileri, “Gardians of Dakar” (Dakar’ın Koruyucuları) video projesinde en az hırçın boğalar kadar dizginlenmesi zor Peugeot 2008 DKR’ye hükmetmek üzere bir video projesini hayata geçirdi. Gardian’ların sürdüğü atları temsil eden KTM ve Honda motosikletlere binen Dakar rallisi yarışçıları şampiyon araç Peugeot 2008 DKR’nın peşinden efsanevi Dakar’ın kalbinde yer alan kumsallarda ve tuzlu bataklıklarda mücadele ediyor. Zorlu unsurlara karşı mücadeleyi temsil eden takip videosunda Dakar’ın Koruyucuları vahşi makinelere hükmetmek için sert bir rekabete girişiyor .

Çölün görkemi üzerinde bu kovalamaca devam ederken, makinelerle sembolize edilen bu vahşi hayvanlara, dünyanın en zorlu rallisini alt etmeyi bir alışkanlığa dönüştürmüş Kamaz takımının yarış kamyonu da ekleniyor. Dakar’ın Koruyucuları’nın tek amacı Senegal’de Dakar Rallisini bitirenleri karşılayan geleneksel Pembe Flamingo Gölü’ne ulaşmak.

Red Bull Desert Wings’in sporcularının hazırladığı video, motor sporlarında bir efsane olmuş 2015 Dakar Rallisi için şimdiden heyecanı zirveye taşıyor. Bu sene Güney Amerika’da yapılacak yarışlar için yarışçılar, 4 Ocak’ta Buenos Aires’ten yola çıkarak, Şili ve Bolivya üzerinden dolambaçlı bir parkurla mücadele ettikten sonra yeniden Arjantin’e ulaşacaklar. Her bir kategoride başarılı olacak yarışmacılar Arjantin’in başkentine geri dönüp damalı bayrağı geçebilecek.