Koronavirüs Araç Tasarımlarını Değiştirebilir-

Sektöre olumsuz etkisi giderek büyüyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs, otomotiv sektörüne büyük bir darbe vurdu.Üretim tesislerinin kapanmasına yol açan virüs, birçok yeni modelin de tanıtılmasını engelledi.

Pandeminin ilk sonuçları bunlar olsa da daha geniş etkilerinin olması bekleniyor. Bloomberg'e göre pandemi, muhtemelen araç tasarımlarını da etkileyecek.

Daimler’in Baş Tasarım Sorumlusu Gorden Wagener’in , “Pandemi, gelecekte güvenliği ve lüksü nasıl deneyimlediğimize dair algımızı değiştirecek.” Sözleri Rolls Royce' un tasarımcısı Felix Kilbertus tarafından da onaylandı.

Yeni nesil araçlarda, markalar muhtemelen daha sağlıklı bir iç ortam sağlamaya odaklanacaklar. Birçok şirket daha şimdiden gelişmiş hava filtrasyon sistemlerini sunmaya başladı. Jaguar Land Rover, bakteri ve virüslerin yayılmasını durdurmak için ultraviyole ışık teknolojisi kullanmayı deniyor. Hatta geçen yıl ultraviyole ışık teknolojisini klima sistemine dahil etmeyi bile başarmışlardı. 

Mercedes ise havanın içindeki kötü etmenleri yok edebilecek ve bunun yerine temiz hava verebilecek bir sistem üzerinde çalışıyor.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Mercedes - Benz Haberleri

Diğer Rolls-royce Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ