Lotus Satış Rekoru Kırdı-

Son 10 yılın en iyi yılı 2021 oldu.

2021, lüks otomobil üreten markalar için iyi bir yıl oldu.Özellikle İngiliz markaları 2021 yılında büyük başarı elde ettiler. Rolls-Royce ve Bentley, rekor satış yaptıklarını açıklamışlardı. Bugün ise Lotus'tan bir açıklama geldi. İngiliz marka, son 10 yılın en yüksek satış rakamlarına ulaştığını açıkladı.

Raporlara göre, Lotus, satışlarını %24 oranında arttırmıl. Lüks araç üreticisi, 2021 yılında 1710 adet satmayı başarmış. 

En çok satan modeller arasında Elise, Exige ve Evora bulunuyor. Özellikle koleksiyoncular tarafından satın alım yapılmış. Bunun nedeni ise Lotus'un içten yanmalı motorların yerine artık elektrikli üniteler kullanamaya başlayacak olması.

İngiliz markan, en çok Amerikalı müşteriler tarafından tercih edilmiş. İkinci sırada Japonya, üçüncü sırada ise İngiltere yer alıyor.

Kaynak

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Lotus Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ