Otomotivde Kara Liste Nedir 2021-11-23-

Bu liste ile al-satçıların önüne geçilmek isteniyor.

Otomotiv firmaları yeni bir dönem başlatıyor.Galericilerin ve al-satçıların bulunduğu bir liste hazırlayan marka, böylece bireysel satın alım yapmak isteyenlerin önünü kesemeyecek. Lansmanlarda ve kampanyalarda özel fiyattan alım yapan al-satçılar nedeniyle, bireysel müşterilere sıra ya da araç gelmiyordu. Bu da müşterinin aracı birkaç ay sonra 30-40 bin TL daha zamlı almasına neden oluyordu.

Bu sene ortaya çıkan çip krizi de otomotiv sektöründe büyük bir yara açtı.Üretimin azalması nedeniyle sıfır otomobile ulaşmak daha da zor oldu. Bu durum da fiyatların bir anda yükselmesine neden oldu.

Bu saydığımız nedenlerden dolayı otomobil satışları Ekim ayında %47 oranında geriledi ve aylık 40 bin seviyesine düştü. Kasım ayı verileri henüz yayınlanmadı ancak bu düşüşün Kasım ayında daha da derinleşmesi bekleniyor.

Bazı müşterilerin 6 ayda bir üç otomobil satın alması da sıfır otomobile ulaşması engelliyor. Galericilerin ise kendi aileleri ve eş-dosta alım yaptırması da bireysel müşterinin sıfır araca ulaşmasını engelliyor. Şirketlerde oluşturdukları kara liste ile bu tarz satın alımların önüne geçmeyi hedefliyor.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ