ÖTV Olmazsa Araç Fiyatları Ne Olurdu?

Fiyatları yüksek olmasının bir diğer nedeni de ÖTV denebilir.

Sıfır otomobil fiyatları günden güne artıyor. Hem Euro kurunun yükselmesi hem de vergiler nedeniyle, son aylarda otomobil fiyatları bir hayli yükseldi. Peki, ÖTV'siz bir hayat olsaydı, araç fiyatları ne kadar olurdu?

Seat' ın resmi internet sitesinde aldığımız bilgilere göre, 2020 model Ateca, güncel kur ile baz alındığında 172 bin TL. Ancak %80 ÖTV eklendiğinde 138 bin TL' lik bir artış yaşanıyor ve aracın fiyatı 310 bin TL' ye yükseliyor.KDV ve MTV de eklenince aracın fiyatı 369 bin TL gibi rakama çıkıyor.

Yine Seat' ın şehirli otomobili Ibiza'ya bakarsak, aracın net fiyatının 95 bin TL olduğunu görüyoruz. ÖTV 47 bin TL, KDV 25 BİN TL, MTV 578 TL olarak eklenince aracın 1.0 motorlu fiyatı 170 bin TL' ye çıkıyor.

MERCEDES

Gelin isterseniz bir de Mercedes modellerini inceleyelim. En uygun modellerinden birisi olan A serisi A180 HB, liste fiyatı vergiler hariç 180 bin TL. Ancak %80 ÖTV  ve KDV eklenince aracın fiyatı  386 bin TL' ye yükseliyor.

Kısacası  sıfır otomotiv sektöründe hareketlliliğin yeniden başlaması için ÖTV' nin bir şekilde elden geçirilmesi gerekiyor. 

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

BENZER İÇERİKLER


EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.