Skoda Scala, Rapid’ in Yerine Geliyor, Fiyat Ne Olur

2019 yılında yeni Scala ile tanışacağız.
15-10-2018 12:48 - 19960 Okundu

Skoda, Rapid modeli yerine getireceği aracının adını doğruladı. Latince’de "merdiven" anlamına gelen Scala adını kullanan yeni araç, VW Golf ile rekabet edecek.

Teknoloji, güvenlik ve tasarım açısından standartları yeniden belirleyecek bir model üretmek isteyen Skoda,  segmentinin en iyi modellerinden birisini üreteceğini söylüyor.

Ekim ayında Paris Motor Show'da sergilenen Vision RS konseptinin üretim versiyonu olacak olan 2019 Scala, Golf ve Ford Focus modelleri ile gerçek bir rekabete girecek.Fabia ve Octavia modelleri arasında konumlandırılan Scala, beş kapılı hatchback olarak yollara çıkacak.

Far takımlarında daha keskin ve daha ince tasarım kullanacak olan marka, bu modelinde MQB A0 platformunu kullanacak.Marka bu platformu daha önce Seat Ibiza modelinde de kullanmıştı.

Konsept üzerinden geliştirilecek olan Scala, büyük ihtimalle 2645 mm dingil mesafesi ile gelecek. Bu boy ile Golf’ten 25 mm daha uzun olan Scala, uygun bir aile arabası olmak için yeterli kabin boşluğunu sahip olacak.Tahminlere göre octavia modelindeki gibi  geniş bir araç ile tanışacağız.

Yeni Scala, VW Group'un benzinli ve dizel üniteleri ile gelecek.Bunların arasında 84 bhp ve 109 bhp arasında değişen 1.0 litrleik ünite ve 148 hp' lik 1.5 litrelik benzinli ünite de yer alıyor.

1.6 litrelik dizel motorun da satışa sunulması oldukça yüksek ihtimal. Ayrıca 48V’ lik hibrit ünite de motor skalasındaki yerini alacak.