Suudi Arabistan, Arabasız Bir Şehir Kuruyor-

Projenin adı "The Line" olarak açıklandı.

Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, sıfır emisyonlu bir şehir için proje geliştirdiklerini açıkladı. The Line isimli proje ile içinde araç olmayan bir şehir kurulacak.

Araçsız olmasını bir adım daha ileri taşıyan prens, yolların da olmayacağının altını çiziyor. Doğanın üzerine değil doğanın içerisine bir şehir kurulacak ve çevreye böylece zarar verilmeyecek de deniyor.

İlk 10 yıl yatırımcılar sayesinde şehir hayatını sürdürecek. Daha sonra ise şehrin kendi kendini idare edeceği belirtiliyor.Muhtemelen 2030 yılına kadar 1 milyon kişi bu şehirde yaşayacak. Çalışan sayısının ise 380 bin kişi civarlarında olacağı planlanıyor.

Toplu taşımanın çok hızlı olacağı ve dünyanın en büyük havalimanlarından birinin bu şehirde inşa edileceği belirtiliyor.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ