XPeng G9: Dünyanın En Hızlı Şarj Olan Elektrikli SUV'si-

Çinli marka, devrim niteliğinde bir özellik açıkladı.

Yeni SUV modeli için altı farklı varyant mevcut olacak. Arkadan çekişli modellerde 308 hp güç ve 430 Nm tork üreten bir elektrik motoru bulunacak. Bu, 0'dan 100 km/s'ye 6,4 saniyede hızlanmalarını sağlayacak. Standart pil ile donatılmış modeller 570 km yol kat edebilir.

Daha yüksek performans arayanar,    dört tekerlekten çekişli versiyonu tercih edebilirler. Dört tekerlekten çekişli modellerde çift motorlu güç aktarma sistemi bulunur. Bu kurulum 543 hp ve 717 Nm tork üretiyor.

  Otomobil üreticisine göre, 480 kW süper şarj istasyonları, crossover'a beş dakika gibi kısa bir sürede 200 km'ye kadar menzil sağlayabiliyor. Bu son derece hızlıdır ve pilin %10-80 şarjdan yalnızca 15 dakikada bitebileceği anlamına gelir.

Model 4.891 mm uzunluğa, 1.937 mm genişliğe ve 1.680 mm yüksekliğe sahip. Kabine giren alıcılar, küçük bir dijital gösterge paneli ve iki adet 15 inçlik ekran bulacaklar.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ