Yeni Maserati Ghibli Ermenegildo Zegna Edition

En Son Haberler Maserati Ghibli Ermenegildo Zegna Edition Paris Otomobil Fuarı' nda görücüye çıktı.
06-10-2014 09:19 - 18978 Okundu

Dünyada spor otomobil kavramını lüks ve prestijle birleştiren Maserati, ünlü İtalyan moda tasarımcısı Ermenogildo Zegna ile markanın 100. yılına özel sadece 100 adet ürettiği Quattroporte modelinin ardından, şimdi de yeni 4 kapılı sedanı, Ghibli’yi sınırlı sayıda (Limited Edition) üretmek için bir araya geliyor. İtalyan modasından seçkin izler taşıyan Ermenogildo Zegna konsepti ile zenginleşen, dinamik ve modern görünümüyle, tamamıyla yeni ve özel bir tasarım anlayışını temsil eden Maserati Ghibli S Q4, Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez dünya kamuoyuna tanıtıldı.

Ermenegildo Zegna ile işbirliği içinde tasarlanan Maserati Ghibli S Q4, dinamik ve modern görünümüyle yeni ve özel bir ürün sunuyor. Lüksü detaylarda görenleri hedefleyen araç, gelecekteki yeni ürün serileri de göz önünde bulundurularak üretildi.

Fuarın uluslararası basın mensupları ile 2 Ekim Perşembe günü Maserati standında bir araya gelen Maserati CEO’su Herald Wester, “Burada Maserati ve Ermenegildo Zegna’nın devam edecek, otomobil üretiminde klasik şemaların dışına çıkacak bir işbirliğini görüyorsunuz” dedi.

Ermenegildo Zegna Grubu Başkanı Gildo Zegna ise “Bir yıl önce başlayan işbirliğimizin doğal gelişimini bu araçta görebilirsiniz. Mutluyum ki, geleneksel İtalyan endüstrisinin iki tarihi markası olarak ‘İtalyan Malı’nın mükemmelliğini ortaya koyuyoruz.” diye konuştu.

Maserati Ghibli Ermenegildo Zegna Edition modelinin yeni üç katlı boyayla kaplı gövdesinin yanı sıra 20″ jantları da özel geliştirilmiş bir renkte sunuluyor. İçeride ise her iki markanın ‘en iyi deri’ ve ‘kıymetli Zegna ipliği’ gibi öne çıkan değerleri uyum içinde göze çarpıyor.