2023 Lotus Eletre Fiyatı Ne Olur? Özellikler Neler?-

Lotus, 2023 model yılına sıkı bir şekilde hazırlanıyor.

Bir süredir sessiz modda takılan Lotus markası, Eletre modeli ile adından söz ettireceğe benziyor. Hayata dönme anlamına gelen Eletre ismi ile piyasaya yeni bir model sürecek olan İngiliz marka, bu model ile satışlarını yeniden arttırmak istiyor.

2023 Lotus Eletre, yeni bir platform üzerinde geliştirildi ve bu platform iki elektrikli motoru destekliyor. Toplamda 600 hp gücünde olan model, 0-100 km/s hıza sadece 3 saniyede ulaşıyor. Maksimum ise 260 km/s hız yapılabiliyor.

Büyük bataryası sayesinde 600 km'ye kadar menzil mesafesi sunacak ve hızlı şarj özelliği ile 20 dakikada 400 km'lik şarj olabilecek.Ayrıca 4WS sistemi ile manevra kabiliyeti de geliştirildi.

İngiliz marka, yeni modelini Çin'in Wuhan kentinden üretecek. İlk olarak Çin'de, daha sonra ise Avrupa'da satışa sunulacak. Avrupa fiyatlarının en az 100 bin Euro'dan başlaması bekleniyor. Bu da demek oluyorki, bu model Türkiye'ye gelirse, fiyatlar en az 2 milyon civarında olacak.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Yeni Modeller Haberleri

Diğer Lotus Haberleri

Diğer Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ