2024 Hyundai Elantra N Özellikleri Açıklandı

Hyundai'nin yeni modeli örtüsünü kaldırdı.
19-04-2023 08:12 - 20885 Okundu

2024 Hyundai Elantra N, Şangay Otomobil Fuarı'nda otomobilseverlerin karşısına çıktı. Sedan modellere olan ilginin azaldığı son yıllarda, Elantra sportif bir sedan arayanların imdadına yetişti diyebiliriz.  

Kırmızı detaylar ile dikkat çeken 2024 Hyundai Elantra N, 19 inçlik jantlar, sportif tamponlar ve yeni egzoz sistemi ile agresifliğini belli ediyor. Ayrıca arka bölümdeki spoiler da oldukça iyi duruyor.

Yeni Hyundai Elantra N, standart Elantra kompakt sedanın yüksek performanslı bir versiyonudur. 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli bir motora sahiptir ve 280 beygir gücü üretir. 6 ileri manuel veya 8 ileri şanzıman seçenekleri vardır ve ön tekerlekten çekişlidir.

Elantra N, aerodinamik tasarımı, daha büyük frenleri, sertleştirilmiş süspansiyonu ve özel mod ayarları ile spor bir sürüş deneyimi sunar. Aracın içi de sportif bir görünüm sunar ve N logosu ve kırmızı dikişli spor koltuklar gibi özelliklere sahiptir.

Elantra N ayrıca çeşitli sürüş yardımı ve güvenlik özellikleriyle donatılmıştır, bunlar arasında adaptif cruise control, şerit takip asistanı, çapraz trafik uyarısı ve otomatik acil frenleme gibi özellikler yer alır.

Genel olarak, Yeni Hyundai Elantra N, yüksek performans, sportif tasarım ve gelişmiş sürüş özellikleri sunan bir arabadır.