Castrol Dur-Kalka Özel Yağ Geliştirdi

Castrol,trafik sıkışıklığına özel yağ geliştirdi.
27-02-2015 14:14 - 15089 Okundu

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticilerinden Castrol,  kendini yenileyebilen akıllı moleküllere sahip ve sıkışık trafiğe maruz kalan otomobiller için özel geliştirdiği Magnatec Stop-Start adını verdiği yeni yağını satışa sundu. Markanın Gemlik’te yer alan fabrikasında üretilen Castrol Magnatec Stop-Start, özellikle dur-kalk’ların çok yaşandığı şehirlerdeki trafik şartlarında otomobillerin motorlarını yüzde 20’ye varan oranda daha üstün koruma sağlayabilmesiyle ön plana çıkıyor. 

Üst üste 2 yıl yaptığı global araştırmalarla standart bir sürücünün ortalama trafik koşullarında yılda 18 bin defa dur-kalk yaptığını ortaya koyan Castrol, aşırı yoğun trafik koşullarında araçların motorlarına ekstra koruma sağlayan yeni ürünü Castrol Magnatec Stop-Start’ı Türkiye’de de satışa sundu. Castrol’ün Gemlik’te yer alan fabrikasında üretilen Castrol Magnatec Stop-Start, trafik koşulları nedeniyle sıkça dur-kalk yapan otomobillerin motorlarının metal aksamlarına zarar veren mikroskobik aşınmalara karşı sağladığı ekstra koruma özelliğiyle dikkat çekiyor. Akıllı moleküler yapısı sayesinde kendini yenileyebilen ve koruyucu bir katman oluşturabilme özelliğine sahip olan Castrol Magnatec Stop-Start, dur-kalk aşınmalarına karşı yüzde 20’ye varan daha etkin koruma özelliğiyle günümüzde yoğun trafikte araç kullanan kişiler için en ideal motor yağı olarak ön plana çıkıyor. 

Normal Bir Sürücü Yılda 18 Bin, İstanbul’da ise 32 bin 520 Defa Dur-Kalk Yapıyor!

Yoğun dur-kalk yapılan sürüşlerde araçların motorundaki kritik parçalarda mikroskobik aşınmaların artabildiğine dikkat çeken Castrol’ün Magnatec Dur-Kalk Endeksi araştırmalarına göre normal bir sürücünün yılda 18 bin adete kadar dur-kalk yapabileceği, İstanbul’daki dur-kalk adetinin de 32.520 adetlere çıktığı belirtiliyor.

Araştırmanın yapıldığı 78 şehrin 33’ünün 18 bin adet ortalamasının üzerinde olması ise ayrıca ön plana çıkan verilerin başında geliyor.  Bu sonuçlar, dur-kalk kaynaklı motor aşınmasının seviyesini işaret etmekte ve doğru motor yağı seçimi yaparak önlem almanın gerekliliğini göstermektedir.