Elektrikli Araçların Satışları Artıyor-

Avrupa ve Türkiye'de satışlar yükseliyor.

Elektrikli araçlara olan talep giderek artıyor. Avrupa'da talebin giderek arttığını biliyorduk.Ancak gelen raporlar bu talebin satışlara da yansıdığını gösteriyor. Avrupa'da Ekim-Aralık ayları arasında elektrikli araçların satışları %4.4 oranında artmış.

Yayınlanan raporlara göre, elektrikli araçlara olan talep 2019 yılının son çeyreğinde %81.3 oranında artmış. Satışlar ise toplam 156 bin 805 adet olmuş. Batarya ile çalışan araçlara olan talep %77.9 oranında artarken, plug-in hibrit araçlara olan taleo %84 oranında artmış.

Elektrikli araçlara olan talep artarken, dizel araçlara olan talep ise aynı oranda azalıyor. 2018’de yüzde 35,9 olan dizel motorlu araçların piyasa payı geçen yıl yüzde 30,5’e düştü.

Türkiye'de de elektrikli araçlara ilgi giderek artıyor. Model sayısı çoğaldıkça müşterilerin elektrikli araç seçme olasılığı da yükseliyor. Ancak dizel motora olan talep ise hala aynı.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Haberleri

BENZER İÇERİKLER
EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ