Ferrari, Maserati’ye Motor Üretmeyi Durduruyor

İki büyük marka arasında anlaşma uzatılmayacak.

2019’ un ilk toplantısını yapan Ferrari’de gelecek ile ilgili önemli kararlar alındı.Bu kararlardan biri de artık Maserati’ye motor üretiminin durdurulacak olması.

2015 yılında ortaklığı bitiren Maserati, Ghibli, Quattroporte, Levante, GranTurismo ve GranCabrio modelleri için motor teminini Ferrari’den sağlıyordu.

2021 yılından itibaren Maserati’ye motor üretimini durduracağını açıklayan Ferrari, Maserati’ nin sözleşmeyi yenilemeyeceğini belirtti. Bu durumun kendileri için iyi birşey olduğunu söyleyen yetkililer, artık işgüçlerini otomobil kısmına yönlendirebileceklerini belirtti.

Maserati modellerinin neredeyse hepsinde Ferrari’nin 3.0 litrelik çift turbolu V6, 3.8 litrelik çift turbolu V8 ve 4.7 litrelik atmosferik V8 üniteleri kullanılıyordu.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Ferrari Haberleri

Diğer Maserati Haberleri

BENZER İÇERİKLER


EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ