Stellantis, Seviye 3 Otonom Otomobillerini 2024'te Piyasaya Sürecek-

Stellantis, Fransız şirketi Valeo ile yaptığı işbirliği sayesinde 2024 yılında Seviye 3 eller serbest sürüş özelliğine sahip ilk otomobillerini piyasaya sürecek.

Mercedes, Seviye 3 otonom sistem için yasal sertifika alan ilk otomobil üreticisi olarak biliniyor. Fakat şu anda hiçbir Stellantis ürününün Seviye 3 statüsü yoktur. Stellantis, arabalarını Valeo tarafından geliştirilen Scala lidar sisteminin yeni nesliyle donatmaya başladığında bu durum tam tersi bir hale gelecek.

Seviye 3 otonom sürüş teknolojisi, sürücülerin   yasal olarak e-postalarını takip etmelerine, film izlemelerine veya kitap okumalarına olanak tanıyor. Ancak uyku konusu hala yasadığı olarak gösteriliyor.Çünkü sürücülerin, komut verildiğinde kontrolü araçtan geri almaya hazır bir durumda olmaları gerekiyor..

 Stellantis'in STLA AutoDrive otonom sistemi BMW ile birlikte geliştiriliyor. Şirket 2024 yılında "birden fazla modelde" bu teknolojisini piyasaya sürülecek.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ