Toyota Elektrikli FT-Se Spor Otomobil ve FT-3e Crossove'u Tanıttı-

Toyota, yeni konseptlerinin örtüsünü kaldırdı.

Toyota, 26 Ekim'de Japonya Mobilite Fuarı 2023'te görücüye çıkacak olan iki ilgi çekici konsept otomobili tanıttı. Her iki konsept de bataryalı-elektrikli araçlar ve sırasıyla FT-Se ve FT-3e olarak adlandırılıyor.

Toyota FT-Se, GR markalı yüksek performanslı bir spor otomobil formunu aldığı için ikisi arasında en ilgi çekici olanı. Toyota bunu "karbon-nötr çağda spor otomobiller için seçeneklerden biri" olarak tanımlıyor ve Gazoo Racing'in son yıllarda motor sporlarında kazandığı uzmanlıktan yararlandığını belirtiyor.

FT-Se'nin geniş ve alçak profili hemen göze çarpıyor ve Toyota halihazırda GR 86 ve Supra spor otomobillerini üretiyor olsa da, FT-Se ikisine de benzemiyor. Arkada, yukarı doğru kıvrılan ve her iki yanda ince dikey kanatçıklar boyunca uzanan ince LED arka lambalar görülebiliyor.  

FT-Se'nin dış kısmının büyük bölümü turuncu renkle kaplanmış ancak siyah bir tavan ve siyah yan aynalar da bulunuyor. Ayrı bir teaser da otomobilin iç mekanının önizlemesini yapıyor; burada belirgin bir dijital gösterge paneli, boyunduruk tarzı bir direksiyon simidi ve boyunduruğun her iki yanında bilgi-eğlence ekranları görüyoruz.  Otomobil üreticisi, konseptin "yol tutuş istikrarı ve aerodinamik performans" peşinde olduğunu ve yazılım güncellemelerini destekleyeceğini de ekliyor.

 
 
 

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Yeni Modeller Haberleri

Diğer Foto Galeri Haberleri

Diğer Konsept Arabalar Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ