Van Renault Master

Yeni Renault Master Türkiye' deki Fiyatı Ne Olacak
21-10-2014 09:38 - 13550 Okundu

Yeni Renault Master Türkiye'de ne kadara satılacak ?
1998’den bu yana Avrupa hafif ticari araç pazarının zirvesinde yer alan Renault, hafif ticari ürün gamını yeniliyor.

 Renault markasının Van serisinde başlattığı atılımın ilk temsilicisi Master markanın yeni tasarım anlayışını yansıtıyor. Yeni Master iki farklı motor seçeneği ve minibüs, otobüs versiyonları ile geniş bir ürün gamı ile Türkiye’de pazara sunuluyor. Yeni Master kamyonet 60.450 TL, panelvan 63.900 TL’ den başlayan fiyatlarla müşterilerle buluşuyor. Yeni Master Ekim ayında Maxxi Korumalı olarak 48 ay 66.000TL’ye kadar 0.89, Maxi Korumasız ise 0.99 kredi ile ile satışa sunuluyor.

Yeni Master, Türkiye’de 2,3 litre hacminde 2 farklı motor seçeneği ile sunuluyor:

o    Energy dCi 125: Turbo dizel motor 125bg (310Nm) 

o    Yeni Energy dCi 165 Twin Turbo Stop&Start: Çift Turbolu dizel motor 165 bg (360Nm) – Stop&Start özellikli 

•    Yeni Master’ a yeni konfor ve güvenlik donanımları eklendi: Elektronik Denge Programı (ESP),Yol Tutuş Desteği (Extended Grip), Yokuş Kalkış Desteği, Römork Savrulma Önleyici, Devrilme Önleyici, Adaptif Yük Kontrolü ve Geniş Açılı Geri Görüş Aynası.

•    Yeni Master önden çekişli ve arkadan itişli olmak üzere; panelvan, şasi kabin, platform kabin, sac kasa kamyonet, kapalı kasa kamyonet, minibüs ve otobüs versiyonları ile geniş ürün gamına sahip.

•    Ergonomik ve konforlu çalışma alanı: Kabin içinde 150 litre saklama gözü ile pazarda lider.

•    Yeni Master’a bir versiyon eklendi: Uzun yol taşımacılığı ve üstyapı uygulamaları için, arkada tek tekerlekli 17m3 panelvan versiyonu.

•    Yeni Master Fransa Batilly’de üretiliyor. 

SIRADIŞI YAKIT VERIMLİLİĞİ

Renault Master ürün gamındaki en temel değişiklikler motor alanında gerçekleşti. Renault, müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermek için mevcut motorların sayısını ikiye çıkardı: dCi 125 turbo dizel ve Energy dCi 165 çift turbo dizel motor.

Twin (Çift) Turbo ve Stop&Start teknolojisi ile, hem güç hem de yakıt verimliliğinde büyük ilerlemeler kaydedildi. Çift turbo şarjlı Energy dCi 165 motor, tüm devirlerde dinamik tepkiler verirken, yüksek verimiyle yakıt tüketiminde konusunda tutumlu. Energy dCi 165 motorlu Yeni Master’ın, bir önceki nesil dCi 150 motora kıyasla yakıt tüketimi 1.5 litre/100km daha düşük. Yeni Master, düşük yakıt tüketimi ile sınıfının en ekonomik araçları arasında yer alıyor.

 

DAHA YÜKSEK GÜVENLİK VE KONFOR

Yeni nesil Elektronik Denge Programı (ESP) ile donatılmış olan Yeni Master, güvenlik konusunda sınıfının en iddialı araçlarından biri. Standart olarak sunulan bu sistem; Yol Tutuş Desteği (Extended Grip), Yokuş Kalkış Desteği, Römork Savrulma Önleyici, Devrilme Önleyici ve Adaptif Yük Kontrolü gibi özellikleri içeriyor.

Yeni Master’ın sunduğu yenilikler arasında, iyileştirilmiş geri görüş için Geniş Açılı Geri Görüş Aynası da yer alıyor. Yolcu tarafındaki güneşliğe entegre edilmiş olan bu ayna, aracın arkasında kalan kör noktaları ortadan kaldırarak, güvenli bir sürüşe yardımcı oluyor.

Yeni Master’ın şasisi, yükü her ne olursa olsun, verimliliği ve konforu bir araya getiriyor. MacPherson-tipi ön süspansiyon düzeneği ile birlikte kullanılan ön ve arka viraj denge çubuğu güvenli sürüş imkanı veriyor. Yeni Master’ ın Twin Turbo versiyonlarında, elektro-hidrolik direksiyon bulunuyor. Bu sayede düşük hızlarda aracın direksiyonunu çevirirken daha az efor harcanıyor ve manevralar daha hassas gerçekleştirilebiliyor.

 

GENİŞ ÜRÜN GAMI VE YENİ VERSİYON TEK ARKA TEKERLEKLİ L4

Yeni Master, 11 ila 20 metreküp arasında değişen taşıma hacmi ile her ihtiyaca yönelik çözümleri ile rakipsiz bir üürn gamı sunuyor. Uzun yol taşımacılığı ve üstyapı ugulamaları için, Master ürün gamına, mevcut çift arka tekerlekli versiyona ek olarak, tek arka tekerleğe sahip arkadan itişli L4H3 – 17m3 yeni bir panelvan versiyonu eklendi. Yeni Master ailesi, geniş bir çözüm yelpazesi sunuyor:

•    Önden çekişli ve arkadan itişli olmak üzere panelvan, şasi kabin, platform kabin, sac kasa kamyonet, kapalı kasa kamyonet, minibüs ve otobüs versiyonları     

•    3 farklı uzunluk (L2,L3,L4), 2 farklı yükseklik (H2,H3), önden çekiş veya arkadan itişli (tek veya çift arka teker)

•    2 farklı azami yüklü ağırlık:3,5 ton ve 4,5 ton 

•    Frigorifik ürün yelpazesi: Frigorifik panelvan ve frigorifik kamyonet

 

YENİ MASTER’IN KABİNİ: TAM BİR ÇALIŞMA ALANI

Yeni Master’ın kabini, pazardaki en fazla saklama gözü sayısını sunuyor. Yeni Master, 150 litre kabin içi saklama gözü ile pazarın bu konudaki en iyisi. Söz konusu saklama çözümleri, müşterilerin günlük olarak kullandıkları eşyaları saklamalarına imkan tanıyor. Bunun yanı sıra hem pratikler hem de araca tamamen entegre.

 

MULTİMEDYA

Yeni Master’ ın multimedya sistemi, standart olarak radyo, Mp3-Çalar, USB bağlantısı, Bluetooth®, eller serbest telefon fonksiyonlarını içeriyor. Ses sistemi direksiyon üzerinde bulunan kumanda aracılığı ile kontrol edilebiliyor ve sürücünün tercihleri ekranda gösteriliyor. Opsiyonel olarak sunulan premium multimedya sistemi ise bu özelliklere ek olarak, Carminat TomTom® navigasyonu içeriyor. Navigasyon ekranının baş üstünde yer alması ve sola ya da sağa döndürülebilmesi sayesinde ön panelde ilave saklama gözleri için yer açılmış oluyor.

 

BİNEK OTOMOBİLE BENZER BİR SÜRÜŞ POZİSYONU

Yeni Master’ın sürücü koltuğu ileri/geri 110cm ayarlanabiliyor ve 410 mm’lik koltuk minderi yüksekliği sayesinde özellikle uzun yolculuklarda binek otomobile benzer bir sürüş pozisyonu elde edilebiliyor. Aracın kabini son derece konforlu ve uzun boylu sürücüler için son derece rahat. Ayrıca sürücü koltuğu, sırtlık eğim ayarı, bel destek ayarı ve başlık ayarı özellikleri ile de donatılmış durumda.