Yeni Alfa Mito

29-08-2014 11:37 - 20456 Okundu

Aşağıdakiler tüm motor versiyonlarında standarttır:
7 hava yastığı;
SBR (Emniyet Kemeri Hatırlatıcısı) teknolojisi: Tüm yolcuların emniyet -Kemerlerinin güvenli bir şekilde takılıp takılmadığını sürücüye bildirmek için küçük bir ekran üzerinde 5 ikon;
Koltuklarda bulunan ve kazalarda başın öne ve geriye başın travma oluşturacak kadar sertçe vurmasını önleyen düzenek;
Aktif gergili ön emniyet kemerleri;
Katlanabilir direksiyon;
Kontrollü bir şekilde darbeleri soğurmak için tasarlanmış direksiyon sütunu;
Aracın görüş netliğini artırmal için LED arka lambalar;

Frenleme sistemi
Alfa Romeo MiTo hidrolik, güç destekli fren sistemi iki adet çapraz, bağımsız devreden oluşur; daha kısa durma mesafesi ile birlikte hızlı ve aşamalı frenlemeyi sağlama konusunda oldukça etkili olduğunu kanıtlamıştır.
EBD ile ABS
Mükemmel bir performans seviyesi sergileyen frenleme sistemine ek olarak, Alfa Romeo MiTo mevcut sistemlerin en sofistikelerinden biri olan ABS kilitlemesiz fren sistemi ile donatılmıştır. ABS, tekerleklerin kilitlenmesini durdurmak ve tüm koşullarda tam araç kontrolü sağlamak için frenleme faaliyetini dört tekerleğe dağıtan EBD (Elektronik Fren güç Datğıtımı) ile işbirliği yapar.
Elektronik Q2
Alfa Romeo MiTo, kendinden kilitlemeli diferensiyalin etkisini yeniden üreterek mükemmel bir viraj tutumu sağlayan ve böylece aracı sportif sürüşlerde veya kötü yol tutuşu koşullarında daha güvenli ve eğlenceli hale getiren yeni Elektronik Q2 sistemi ile donatılmıştır.
VDC (Araç Dinamiği Kontrolü)
Alfa Romeo'nun ESP yorumu olan (Electronik Denge Programı) VDC (Araç Dinamiği Kontrolü) araç dengesinin risk altında olduğu sınıra yaklaşılan koşullarda müdahale eder ve sürücüye aracı kontrol etme konusunda yardımcı olur. Gerçek Alfa Romeo araçlarının ruhuna sahip sportif bir aygıt olan ve mükemmel yol tutuşu nitelikleri sergileyen VDC, normal koşullarda aracı yönetmek için sürücüye tam özgürlük verir ve sadece durumun kritikleşmesinden önce araya girer.
ASR (Anti Patinaj Sistemi)
ASR (Anti Patinaj Kontrolü) sistemi VDC’nin dahili bir parçasıdır ve frenler ile motor kontrolünün yardımıyla her hızda çekişi optimize eder.
HBA ve Hill-Holder Sistemi
Alfa Romeo MiTo sınıfı, acil frenleme durumlarında fren devresi basıncını otomatik olarak arttıran hidrolik fren desteği aygıtı olan HBA ve yokuşta kalkışlarda fren bırakıldıktan sonra birkaç saniye kadar frenlemeyi devam ettiren ve bu sayede kalkışı kolaylaştıran ve aracın geriye kaçmasını önleyen Hill-Holder Sistemi ile tamamlanmıştır.
MSR
MSR, sürüş durumuna aşamalı olarak motor frenlemesini adapte eden, motorun aşırı devir esnasında kitlenmesini engellemeye yöneklik bir sistemdir.
CBC (Virajda Fren Kontrolü)
CBC (Virajda Fren Kontrolü) sistemi, bir araç frenleme yaparken viraj dönmeye başladığında aktif hale gelir. Bu durumda, araç dengesini sağlamak ve aşırı veya az direksiyon hareketini en aza indirmek için fren basıncı her bir tekerleğe teker teker boşaltılır.
DST (Dinamik Direksiyon Torku)
Bu fonksiyon, elektrikli direksiyon kullanımını VDC’nın çalışmasına dahil eder. Bu aktif elektronik direksiyon sistemi hem sürüş güvenliğini hem de yol tutuşu performansını iyileştirir. Tüm sürüş koşullarında, elektronik direksiyon sürücünün kullanacağı doğru manevraları tavsiye eder; böylece mükemmel bir yol tutuş performansı ve harika bir güvenlik hissi sağlanır.