2015 Skoda Octavia Combi 4X4′ ün Satış Fiyatı Açıklandı

Skoda, Türkiye pazarına Octavia Combi 4X4 sürerek her geçen gün pazardaki payını biraz daha büyütüyor.
18-02-2015 10:42 - 20404 Okundu

Hareketli yaşam tarzına sahip aileleri hedefleyen Octavia’nın yeni versiyonu, 81.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Model atağını sürdüren Skoda, ürettiği en performanslı araç olan Octavia RS ve Combi RS’in ardından Octavia Combi 4×4 ile daha da genişletti. Temmuz ayında Türkiye pazarına sunulan Octavia Combi 4×4, 81.900 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Ayrıca lansmana özel sınırlı sayıdaki araç için, 3.900 TL değerindeki panoramik sunroof da hediye ediliyor. “Markanın Lokomotifi konumundaki Octavia’nın, yeni versiyonu Combi 4×4, geniş ve hareketli yaşam tarzına sahip aileler için farklı alternatifler sunuyor.

Bir stationwagon olmasına karşın, 4×4 çekiş sistemiyle hobi amaçlı kullanımlara olanak tanıyan Octavia Combi 4X4, hareketli yaşam tarzının yanı sıra çocuklu ve evcil hayvan sahibi aileler için de ideal. Octavia Combi 4X4, özellikle şehir dışında, zorlu yol şartlarına sahip bölgelerde yaşayanlara hitap ederken, 588 litrelik standart yükleme kapasitesiyle sınıfında lider. Arka koltuklarının katlanmasıyla yükleme hacmi, 1.718 litreye kadar çıkabiliyor.

Türkiye’de Elegance donanım paketi, ekonomik 1.6 litrelik dizel motor ve 6 ileri manuel vites kutusuyla satılan Octavia Combi 4×4, 100 kilometrede ortalama 4.5 litre yakıt tüketimiyle de fark yaratıyor.

Octavia Combi 4×4′te kullanılan 5. nesil Haldex kavrama sistemi, ani kalkışlar ve hızlanmaların yanı sıra, yüksek süratli seyir ve kaygan zemin gibi güvenliği tehdit eden durumlarda çekiş sistemini ve tork dağılımını yöneterek maksimum yol tutuşu sağlıyor. Elektronik Haldex kavrama sistemi, aracın ön tekerlekleri çekiş kaybı yaşadığında, arka tekerleklere tahriki çok hızlı şekilde aktararak, zor durumlardan çabucak kurtulma imkanı sunuyor. Bu da onu rakiplerinin bir adım ötesine taşıyor.

2015 Skoda Superb'in Özelliklerini Görmek İçin Tıklayınız