2023 Lotus Eletre Özellikleri Açıklandı-

2023 Lotus Eletre, İngiliz markanın ilk elektrikli suv modeli oldu.

Türkiye'de çok tercih edilmeyen ancak İngiltere pazarında lüks otomobilseverlerin tercihleri arasında yer alan Lotus, yeni suv modeli 2023 Lotus Eletre 'nin örtüsünü kaldırdı. Agresif çizgileri ile Lamborghini Urus'u andıran 2023 Lotus Eletre , gelecek yıl satışa sunulacak.

800V şarj mimarisini destekleyen 2023 Lotus Eletre , hızlı şarj desteği sayesinde 18 dakikada tamamen şarj olabiliyor. Ayrıca 600 km'ye kadar menzil mesafesi sunacak. Bugüne kadar üretilmiş en verimli elektrikli motorlardan birine sahip olan 2023 Lotus Eletre , rakiplerinin bir adım önünde yer alacak gibi duruyor.

Çift elektrikli motoru ile 600 hp güç üreten model, maksimum hız olarak 260 km/s 'ye ulaşabiliyor. 0-100 km/s hızlanması ise 3 saniye sürüyor.

Yeni Elentre, 5105 mm uzunluğa, 1630 mm yüksekliğe ve 2131 mm genişliğe sahip. Aracın bagaj hacmi 470 litre ve bu ölçüler ile Lamborghini Urus ile rekabet edebilir.Araçta; adaptif hız sabitleyici, çarpışmadan kaçınma yardımcısı, trafik işaretleri algılama, kapı açma uyarısı, geri ve ön bölge trafik asistanı, şeritten ayrılma uyarısı ve otonom acil frenleme gibi pek çok aktif ve pasif destek konumlandırılıyor.

 

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Yeni Modeller Haberleri

Diğer Lotus Haberleri

Diğer Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ