2023 Volvo EX90- Fiyatı, Özellikleri ve Çıkış Tarihi-

Volvo, yeni modelini 9 Kasım'da tanıtacak.

9 Kasım'da Volvo, İsveç markasının amiral gemisi yedi koltuklu XC90'ın yerini alan tamamen yeni ve tamamen elektrikli EX90 SUV'yi tanıtacak. Büyük elektrikli SUV 2023'te satışa sunulacak. Tesla Model X, BMW iX ve Kia EV9 ile rekabet edecek.

 EX90, park sensörleri,  beş radar, sekiz kamera ve 16 ultrasonik sensör dizisinin yanı sıra, "ışık algılama ve menzil" anlamına gelen LiDAR teknolojisine de sahip olacak.

Volvo, LiDAR'ın otomobilin 120 metre ilerisine kadar yolda duran bir lastiği algılayabildiğini ve hatta yolun 250 metre aşağısındaki yayaları bile görebileceğini söylüyor. Aslında Volvo, LiDAR ile ciddi sonuçları olan kazaların %20'ye kadar azaltılabileceğini ve genel çarpışmadan kaçınmanın %9 oranında iyileştirilebileceğini iddia ediyor.

Bu LIDAR teknolojisi, otomobilin etrafındaki diğer sensörler ve kameralarla birleştiğinde, park ederken çevre görünümü ve yarı otonom sürüş gibi kolaylıklara da izin verir. EX90 ayrıca, konsantrasyon ve dikkat seviyelerini izlemek için sürücü üzerinde eğitilmiş iki kameraya da sahip olacak.

EX90, Ekim 2022'de piyasaya sürülen Polestar 3 SUV ile aynı SPA2 platformunu kullanacak. Her Polestar 3, 111kWh pil ile geliyor. 250kW'lık bir maksimum şarj hızı da açıklandı; bu, eğer doğruysa, 30 dakikada %10-80'lik bir şarj anlamına gelebilir.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Yeni Modeller Haberleri

Diğer Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ