2024 Opel Combo Elektrikli, Benzinli ve Dizel Seçenekleriyle Görücüye Çıkıyor

Opel Combo, 2024 model yılı için makyajlandı.
11-12-2023 11:15 - 415 Okundu


Mevcut dördüncü nesil Opel Combo 2018 yılında tanıtıldı ve bileşenlerinin çoğunu Citroen Berlingo, Opel Partner, Toyota ProAce City ve daha yakın zamanda Fiat Doblo ile paylaştı. 2024 yılı için makyajlanan minibüs, otomobil üreticisinin tüm yolcu serisinde halihazırda bulunan Opel Vizor uygulamasından yararlanıyor.

Opel Combo'nun yeni yüzü, bir LCV'de ilk kez Intelli-Lux LED Matrix teknolojisi ile isteğe bağlı olarak sunulan daha ince farlara sahip.  Ayrıca, yeniden tasarlanan tampon birbirine bağlı girişlere sahipken, kaput artık ızgara ile aynı hizada. Stellantis'in kompakt van segmentindeki tüm modellerinde olduğu gibi Opel Combo da standart ve uzun gövde seçenekleriyle sunuluyor.

İç mekanda, yeniden tasarlanan direksiyon simidinin arkasındaki yeni 10 inçlik dijital gösterge paneli öne çıkıyor. Dijital kokpit Qualcomm Technologies'in Snapdragon Kokpit Platformları üzerinde çalışıyor ve en yeni bağlantı özelliklerini destekliyor. Güvenlik de çift kameralı Dynamic Surround Vision ve opsiyonel Adaptif Hız Sabitleyici de dahil olmak üzere 18 adede kadar mevcut ADAS ile yükseltilmiştir.

Yeni Opel Combo önde iki veya üç koltuklu olarak alınabilirken, daha fazla insan taşımak isteyen profesyonelleri hedefleyen beş koltuklu bir Crew Cab versiyonu da mevcut. Gövde tipine bağlı olarak minibüs 4.400 lt'ye kadar kargo alanı sunuyor. Tamamen elektrikli haliyle 780 kg taşıma kapasitesine ve 750 kg çekme kapasitesine sahiptir.

Benzinli, Dizel ve Elektrikli Seçenekler

Opel Combo Electric, 134 hp (100 kW / 136 PS) güç ve 270 Nm tork üreten tek bir elektrik motoruyla donatılmış olarak geliyor ve enerjisini 50 kWh'lik bir batarya paketinden alıyor. Bu özellikler selefiyle aynı olsa da menzil 320 km'ye çıkarıldı.

Ürün gamında, büyük olasılıkla 1.2 PureTech ve 1.5 BlueHDi güç aktarma organlarına sahip benzinli ve dizel versiyonlar da yer alıyor. Benzinli sadece manuel şanzımanla sunulurken, dizel otomatik şanzıman seçeneği de sunacak.