Hyundai, Yeni Fabrikası İçin Amerika'yı Seçti-

Hyundai, yaklaşık olarak 5.5 milyar dolarlık bir yatırımla Amerika’da yepyeni bir tesis açıyor.

• Fabrika, 2025 yılında hizmet vermeye başlayacak ve yıllık üretim kapasitesi ise 300.000 adet olacak.

• Hyundai Motor Grubu, bu önemli yatırımla beraber mobilite çözümlerinde lider olmayı hedefliyor.

Hyundai Motor Grubu, mobilite alanındaki çalışmalarına ve yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Sürekli olarak yeni bir teknoloji ve gelecek planları paylaşan Hyundai, şimdi de 5,5 milyar dolarlık yeni bir tesis yatırımını duyurdu. Hyundai ve gruptaki diğer markaları yakından ilgilendiren bu özel yatırım sayesinde elektrikli araçların üretim kapasitesi de artmış olacak. 

Hyundai, “Hyundai Motor Group Metaplant America” adını verdiği batarya fabrikasıyla, özellikle Amerika pazarını domine etmeye hazırlanıyor. Yapılan bu yatırım sayesinde EV araçlar daha istikrarlı bir şekilde üretilecek ayrıca, tedarik zincirinde de önemli bir gelişme kaydedilecek. Hyundai, kurmayı planladığı bu fabrikayla beraber birkaç yıl içinde 8.100'den fazla iş kolu da yaratmış olacak. Yeni fabrikanın 2025'in ilk yarısında ticari olarak üretime başlaması bekleniyor. Ayrıca, tedarikçiler de projeyle bağlantılı olarak 1 milyar dolardan fazla yatırım yapacak.

Hyundai Motor Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Euisun Chung ise kurulacak fabrika ile ilgili olarak; “Bugün elektrikli otomobillerimiz sınıfının en iyisi olarak kabul ediliyor ve bu yatırımla beraber elektrifikasyon, güvenlik, kalite ve sürdürülebilirlikte dünya lideri olmaya kararlıyız. Hyundai Motor Group Metaplant America ile bir otomobil üreticisi olmanın ötesinde, dünyanın önde gelen mobilite çözümleri sağlayıcısı olmak istiyoruz” dedi. 

Hyundai, global olarak 2030 yılına kadar yılda 3 milyondan fazla tamamen elektrikli (BEV) araç satmayı hedefliyor. Güney Koreli marka, bu hedefi gerçekleştirmek için istikrarlı bir EV tedariği oluştururken aynı zamanda global bir EV üretim ağı kurmayı da planlıyor. Hyundai, yeni batarya fabrikasıyla beraber Amerika’daki ilk üç EV sağlayıcısından biri olarak gözünü zirveye dikmiş durumda. Bu bağlamda; kurulacak yeni fabrikada üst düzey bir müşteri deneyimi için EV ekosisteminin tüm unsurlarını organik olarak birbirine bağlayacak. Hyundai’nin Georgia’daki yeni tesisi, yüksek düzeyde birbirine bağlantılı, otomatikleştirilmiş ve esnek bir üretim sistemine sahip olacak. Tüm üretim süreçleri, sipariş toplama, tedarik ve lojistik, yapay zeka kullanılarak kontrol edilecek ve böylelikle yenilikçi üretim sistemi, insan ve robotik işgücünü en iyi şekilde koordine etmiş olacak.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun

2023 Hyundai i20 Fiyat Listesi Belli Oldu-Mart 2023-03-07 için tıklayınız

2023 Hyundai i10 Fiyatları Açıklandı 2023-02-03 için tıklayınız

2023 Hyundai i20 Fiyatı 600 bin Sınırını Aştı için tıklayınız

2023 Hyundai Bayon Fiyat Listesi Güncellendi 2023-02-03 için tıklayınız

2023 Hyundai Tucson Fiyatları Yeniden Zamlandı 2023-02-03 için tıklayınız

2023 Hyundai Bayon Fiyat Listesi-2023-01-12 için tıklayınız

2023 Hyundai i10 Fiyat Listesi-2023-01-05 için tıklayınız

2023 Hyundai Tucson Fiyat Listesi-Aralık 2022-12-18 için tıklayınız

2023 Hyundai Ioniq 5 Fiyatı Açıklandı için tıklayınız

2023 Hyundai i20 İndirimli Fiyat Listesi-Kasım 2022-11-29 için tıklayınız0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Hyundai Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ