Mercedes-AMG GT3 Pistlere Çıkaya Hazırlanıyor

Mercedes, AMG GT3 modeli önümüzdeki bir kaç sene içinde yarış pistlerine kendini göstermeye başlayacak.
19-11-2014 10:17 - 14286 Okundu

Mercedes, süperspor kategorisindeki AMG GT modelini pistlere taşımaya hazırlanıyor. AMG GT3 isminin verileceği model 2016 yılında piyasaya çıkacak ve SLS AMG GT3 modelinin yerini alacak. AMG GT3 için çalışmalara gelecek yıl başlayacak olan Mercedes’te dışarıya bilgi sızmaması için çok sıkı bir güvenlik duvarı oluşturulmuş durumda.

Mercedes, AMG GT3’ü tasarlarken; 2014 yılı boyunca yarıştığı 34 müsabakadan da puan alıp, 6 şampiyona ve 2 dayanıklılık yarışı birinciliği kazanan; pistlerde boy göstermeye başladığından beri 101 kez podyuma çıkıp 52 kez sınıf birinciliği elde eden SLS AMG GT3’ün izinden gitmeyi planlıyor.

Mercedes’in AMG GT3’ü piyasaya sürdükten sonra SLS AMG GT3’e olan desteğinin devam edip etmeyeceği tartışmaları yaşandığı sırada şirket tarafından yapılan: ” Martı Kanat ile yarışan tüm takımlar uzun vadeli planlarında endişeye kapılmasın, AMG Customer Sports tarafından kendilerine yedek parça ve servis desteğimiz her zaman ki gibi gelecekte de devam edecek.” açıklaması tartışmalara son noktayı koydu.