Mercedes-Benz Türk'ten ‘İç Aydınlatmaların Dijitalleştirilmesi’ Projesi-

Mercedes-Benz Türk, yeni proje ile dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz Türk Otobüs AR-GE ekibi, geliştirilmesinde öncü rol oynadığı ‘İç Aydınlatmaların Dijitalleştirilmesi’ projesi ile daha konforlu ve daha güvenli otobüs yolculukları hedefliyor. Otobüs AR-GE ekibi, söz konusu proje ile herhangi bir prototip aracı üretmeden bile yolcular için en konforlu, otobüs şoförleri için de yansıma nedeniyle sürüş emniyetini tehlikeye düşürmeyen en güvenilir aydınlatma sistemlerini geliştiriyor. Tamamen dijital ortamda geliştirilen aydınlatma sistemleri sayesinde, süreçte karşılaşılan iş yükünde azalma ve maliyetlerde düşüş hedefleniyor. 

Testlerden başarıyla geçti

Mercedes-Benz Türk Otobüs AR-GE ekibi, ‘İç Aydınlatmaların Dijitalleştirilmesi’ projesi ile otobüslerde sunulması regülasyonlarla zorunlu hale getirilen 'Acil Aydınlatma Sistemi' ve 'Ön Cam Üzerinden Oluşabilecek Yansımaların Sürüş Emniyetini Tehlikeye Düşürmesi' testlerini de gerçekleştirebiliyor. Acil Aydınlatma Sistemi; acil bir durumda şoför tarafından aktifleştirilebiliyor. Sistem aynı zamanda yolcuların acil ve güvenli bir şekilde otobüsten çıkışını sağlayabilmek adına hem koridor hem de kapı bölgelerinin belli bir homojenite ve limitlerde aydınlatılmasını zorunlu kılıyor. Otobüs AR-GE ekibi, ‘İç Aydınlatmaların Dijitalleştirilmesi’ projesi sayesinde Acil Aydınlatma Sistemi'nin gereksinimleri karşılayıp karşılayamadığını prototip araçlar henüz üretilmeden tespit edebiliyor. Böylece gerekli iyileştirmeleri en kısa sürede gerçekleştirebiliyor. 

Aydınlatma sistemleri maksimum güvenliğe sahip

'Ön Cam Üzerinden Oluşabilecek Yansımaların Sürüş Emniyetini Tehlikeye Düşürmesi' regülasyonu ise; özellikle gece saatlerde, aracın çevresindeki ışığın minimal olduğu bölgelerde, aracın iç aydınlatmaları açık olsa dahi şoförün sürüş emniyetini tehlikeye düşüren bir yansımanın oluşmamasını zorunlu kılıyor. Sadece aydınlatmaları analiz etmenin yeterli olmadığı bu regülasyon için çevre geometrilerin rengi ve yansıma faktörlerinin de dikkate alınması gerekiyor. ‘İç Aydınlatmaların Dijitalleştirilmesi’ projesi ile simülasyonlarda tüm faktörler dikkate alınarak gerekli testler gerçekleştiriliyor ve aydınlatma sistemlerinin maksimum güvenliğe sahip olması sağlanıyor.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun

2023 Mercedes EQA Fiyatı ve Özellikleri 2022-12-18 için tıklayınız

2023 Mercedes EQB Fiyat Listesi Açıklandı için tıklayınız

2020 Mercedes A Serisi Sedan Fiyat Listesi-Nisan 2020-04-03 için tıklayınız

2020 Mercedes A Serisi Hatchback Fiyat Listesi-2020-04-01 için tıklayınız

2019 Mercedes CLA 180-200 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi-Kasım 2018-11-19 için tıklayınız

2019 Mercedes B 180-200 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi-Kasım 2018-11-19 için tıklayınız

2019 Mercedes A Serisi ÖTV İndirim Fiyat Listesi-Kasım 2018-11-18 için tıklayınız

2018 Mercedes GLA 200 - 180 d Fiyat Listesi-Mayıs 2018-05-22 için tıklayınız

2018 Mercedes E Serisi-180-300-220 d-350 d Fiyat Listesi için tıklayınız

2018 Mercedes C 180 D-200 D Coupe Fiyat Listesi-Mayıs 2018-05-22 için tıklayınız0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Mercedes - Benz Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ