Mercedes Fashion 17-10-2014

TUBA ERGİN İLKBAHAR/YAZ 2015 KOLEKSİYONUNU MERCEDES-BENZ FASHION WEEK ISTANBUL’DA SUNDU
17-10-2014 09:32 - 14432 Okundu

Tuba Ergin İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonu denizin derinliklerinden, su altı faunası ve organizmalarından ilham alıyor.

Bu koleksiyonda deneysel ve hacimli formlar öne çıkıyor. Rahat omuzlar ve sportif stil detayları zahmetsiz şıklık felsefesini vurgularken origami havasındaki pili ve piliseler; 3D jakar ve baskılarda kabarcık ve su damla motifleri ile organik bir görüntü yakalıyor. Koleksiyonun genelinde yoğunlukla kullanılan deri ve deri tekstil kombinlerinin yanı sıra; cupro örme, akışkan ipek şifon, krep ve tencel karışımlı koton saten gibi doğal kumaşlar öne çıkıyor. Somon derisi ve sürdürülebilir plastik gibi malzemelerle Tuba Ergin markası her sezon olduğu gibi bu sezon da geri dönüşümü koleksiyonuna taşıyor.

Koleksiyonunda derinlik hissi yaratan siyah, gri ve haki renkleri yanardöner metaliklerle ve pırıltılı dokunuşlarla aydınlanıyor. Turkuaz ve mavinin diğer tonları, buz renkleri, beyazlar ana renk paletini oluştururken kontrast mercan rengi su altı faunasını tamamlayarak 30 farklı looktan oluşan bu koleksiyonda eklektik bir yaz paleti ortaya koyuyor.

Tuba Ergin İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonuna Mercedes-Benz Fashion Week İstanbulkapsamında ayakkabı sponsoru olan İnci Deri, bu özel koleksiyon için Tuba Ergin tarafından tasarlanan ayakkabıların üretimini üstlenmenin yanı sıra İnci Deri 2014 - 2015 Sonbahar/Kış Koleksiyonu çanta ve ayakkabıları ile de destek verdi.

Tuğba Ergin Hakkında;

Tuğba Ergin, 1995'de lise ve üniversite eğitimi için gittiği Chicago ABD'de, liseyi Roycemore School'da tamamladıktan sonra "Art Institute of Chicago"da moda tasarım dersleri aldı. 2000 yılında İstanbul’a dönüş yaptı. "La Salle Academy" nin moda tasarımı ve pazarlaması diploma programını bitirdi. 2002'de denim endüstrisinde çalışmaya başlayıp Bestseller Group,H&M, Inditex Group gibi Avrupa'nın önde gelen perakende devlerine koleksiyonlar hazırladı. 2006'da Colins/Bigstar'da tasarımcı olarak çalıştı. 2007 yılında tasarım ofisi ve atölyesini kurup Türkiye'de Network,US Polo, Lacoste, Koton gibi önde gelen markalara ve Avrupa'da birçok firmaya danışmanlık ve koleksiyon hizmeti verdi. 2010 yılında kendi markası Garden Of Denim Design; "G.O.D.D." ı kurdu. CPH, PREMIUM, WHO'S NEXT, WHITE gibi fuarlara katıldı ve büyük ilgi gördü. G.O.D.D. şuanda 7 ülkede özel butiklerde satılmaya devam ediyor. Mart 2013 Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da ''TUBA ERGIN'' markası ile ilk stüdyo sunumunu gerçekleştirdi. Ekim 2014 ve Mart 2014'te runway alanında Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da yer aldı. Hemen ardından Desa markası ile işbirliği içine girdi. "Tuba Ergin for Desa" kapsül koleksiyonu ile markanın mağazalarında yer aldı. İtalya Vogue ve Deri Tanıtım Vakfı'nın seçtiği 7 Türk tasarımcısından biri olarak L'UOMO VOGUE ve VOGUE Italia dergilerinde koleksiyonları yayınlandı.

İstanbul Fashion Incube hakkında;

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından kurulan ve desteklenen İstanbul Fashion Incube (Moda Girişimcilik Merkezi), 2014-2015 yılı süresince Burçe Bekrek, Ece Gözen, Giray Sepin, Gülçin Çengel, Hande Çokrak, Niyazi Erdoğan, Selim Baklacı, Tolga Turan, Tuğba Ergin ve Zeynep Devooght gibi kadın ve erkek giyim koleksiyonları sunan moda tasarımcılarını destekleyecektir.

Merkezin amacı girişimcilik kapasitelerini geliştirme potansiyeline sahip moda tasarımcılarının markalaşmalarının sağlanması ve tasarımcıların ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet edebilme gücününün kuvvetlendirilmesidir. İstanbul Fashion Incube; kendi markalarını ve şirketlerini kurmuş moda tasarımcılarına yurtdışı deneyimi kazandırmak, kurumsal markalarının oluşumu aşamasında dünyanın en önemli yabancı moda danışmanları ile bir araya gelmelerini sağlamak ve iş planlarının hazırlanması konularında desteklemektedir. Merkez kapsamında, tasarımcıların sektör bağlantılarının kurulmasına ve güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. İstanbul Fashion Incube; marka stratejileri geliştirme, koleksiyon planlama, marka iletişimi ve pazarlama, uluslararası fuarlar ve sipariş hazırlama süreçleri, iş modeli geliştirme ve iş süreçlerini yönetme, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a katılım, yurt dışı fuar ve showroomlara katılım konularında da tasarımcıları yönlendirmektedir. Ayrıca merkezde tasarımcılara özel mentorluk (koçluk) desteği de verilmektedir.