Otomotiv Sektöründe Düşüş Devam Ediyor 2022-04-05-

Mart ayı pek parlak geçmedi.

Binek otomotiv pazarı ve hafif ticari araç pazarı Mart ayında düşüş yaşadı. Mart ayı satışlarına bakıldığında sadece 64 bin 267 araç satışı yapılmış. Nüfusa oranla bu sayının oldukça az olduğunu belirtelim.

ODD verilerine göre, Mart ayında otomotiv pazarı %34.3 oranında azaldı. Hafif ticari araç pazarındaki daralma ise %29.8 oldu.

Mart ayında satılan binek otomobil sayısı 50.173 olurken, hafif ticari araç sayısı 14.094 oldu. Mart ayı, son 10 yılın ortalamasına göre de yüzde 7.3 oranında düşük seyretti.

Ocak ayından bu yana sektördeki düşüş devam ediyor. Geçen seneye göre satışlar ilk 3 ayda %23,5 oranında azaldı. İlk üç ayda toplam satış miktarı ise 152 bin adet oldu. Dizele de veda etmeye başlayan Türk otomobil pazarı, benzinli otomobilleri yüzde 71.7 pay ile bir numaraya taşıdı. Hibrit otomobiller yüzde 9.6'lık payları ile dizel modellerin satışlarına yaklaşmaya başladı.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ