2015 Iveco Daily Türkiye’de

“2015 Uluslararası Yılın Vanı" ödülüne layık görülen Iveco Daily, yenilenmiş haliyle Türkiye'de yollara çıkmaya hazırlanıyor..
20-12-2014 10:12 - 13403 Okundu
Geçtiğimiz Ekim ayında Hanover fuarında “yılınVanı” ödülünü alan yeni Daily, tüm dünyadaki ve Türkiye’deki müşterilerini büyülemeye hazırlanıyor. Taşıma kapasitesi geliştirilen, yol tutuşu, çevikliği, lüks bir otomobilde olan sürüş konforu ile öne çıkan Yeni Daily, bir önceki modeline göre ortalama yüzde 5.5 yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu miktar şehir içinde EcoPack ile yüzde 14’e kadar ulaşıyor.
 
Yeni Daily; yükleme verimliliği, sınıfının en iyisi yükleme hacmi, üstün kapasitesi, konforu, bir otomobilde bulunan sürüş konforu ve yakıt verimliliğinde önemli iyileştirmeler sunan motorları ile kendi kategorisinin en iyi aracı konumunda bulunuyor. Geleneksellik ve yeniliğin mükemmel birlikteliğini sunan Iveco Daily’nin üçüncü nesliAvrupa pazarından çok kısa bir süre sonra Türkiye’de. Üçüncü nesil Daily, Iveco için önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor. Çünkü, Yeni Daily, müşterilerin ihtiyaçlarını somut ve profesyonel biçimde karşılayarak onları büyülüyor. Yeni Daily, en iyisi için bir kerede iki araç; teknolojik yenilikler ve Daily’nin evrimleşen mirasının mükemmel uyumu.


 
YENİ DAILY “2015 ULUSLARARASI YILIN VANI” 
550 milyon €’luk bir yatırımla geliştirilen Iveco’nun üçüncü nesil hafif ticari aracı olan yeni Daily “2015 Uluslararası Yılın Vanı” ödülünü en yakın rakibini 17 puan geride bırakarak aldı. Yeni Daily Toplam Sahip olma maliyeti, Konfor, Kullanım Kolaylığı, Verimlilik ve Çevre konularında jüri üyelerinden en yüksek puanları toplayarak bu önemli ödülü almaya hak kazandı.
 
TAŞIMA VE YOL TUTUŞ KAPASİTESİ GELİŞTİRİLDİ
Şirket, tasarım çalışmalarında aracın iki versiyonuna; şasi kabin ve Van’a odaklandı. Geliştirilmiş ergonomi, sürüş konforu, sürüş kabiliyeti ve yol tutuşu kararlılıkla iyileştirilirken Yeni Daily, her iki segmentte de liderliği amaçlıyor. 
 
ÇEVİKLİĞİNİ KAYBETMEDEN MÜKEMMEL SÜRÜŞ SUNUYOR
Yeni Daily’de dingil mesafesi, toplam uzunluğu ve yükleme alanı uzunluğu revize edilerek Van’ın kapasitesi ciddi miktarda artırıldı. Bu durum 18 ve 20 metreküplük modelleri (kategorisinde en büyük yükleme hacmi) ve 10.8 metreküplük (yükleme verimliliği açısından kategorisinde en iyisi, yükleme alanı uzunluğu ve aracın toplam uzunluğunun oranı arasında bir gösterge) versiyonun ortaya çıkmasını sağladı. 


 
LÜKS OTOMOBİL KONFORU 
Yeni Daily’nin sunduğu özelliklerin hepsi bu kadar değil elbette. Aracın konforunda da büyük ilerleme sağlandı. Yeni Daily’nin sürücüsü kendisini konforlu ve sessiz kompartımanda lüks bir otomobili kullanıyormuş gibi hissediyor. 
 
BUGÜNE KADAR 110 ÜLKEDE 2.6 MİLYON ADET SATILDI
Daily “küresel” bir araç. Çünkü bugüne kadar 110 ülkede 2.6 milyon adet Daily satıldı. Iveco’nun bu tesisleri dünyanın önde gelen World Class Manufacturing (WCM) programı tarafından gümüş madalya alarak dünyadaki en iyi tesisler arasında olduklarını kanıtladılar ve bazı sınıflarda en yüksek skoru elde ettiler. 
 
GÜVENLİK
Güvenlik standartları da Yeni Daily ile beraber geliştiriliyor, Standart Elektronik Denge Programı’nın (ESP) yanı sıra Yeni Daily’de sinyal vermeden şerit değiştirildiği zaman akustik sinyallerle bunu sürücüye bildiren Şerit Takip Sistemi (LDWS) bulunuyor. Sistem, dikkat dağınıklığı ya da uykusuzluktan kaynaklı kazaları önlemekte büyük rol oynuyor.
 
YENİ DAILY’NİN MOTORLARI VE PERFORMANSI
Yeni Daily müşterileri 2.3 ve 3 litrelik iki motor, iki yakıt tipi (dizel ya da CNG) ve 106 ile 205 beygir arasında değişen 9 farklı beygir gücü arasında seçim yapabiliyorlar. Motorların EGR’li Euro5b+’lı ve EGR + SCR sistemli Euro 6 versiyonları bulunuyor. ŞU ANA KADARKİ
EN İYİ YAKIT TASARRUFUNU SUNUYOR. 
Yeni Daily yakıt tüketimini azaltmayı amaçlayan teknolojiler barındırıyor. Aracın versiyonlarına bağlı olarak ortalama yüzde 5.5 tasarruf

sağlanıyor. Bu miktar şehir içinde EcoPack ile yüzde 14’e kadar ulaşıyor.
 
KATEGORİSİNDE EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİNE SAHİP
Yeni Daily müşterilerine her türlü göreve uygun bir araç sunuyor. Sunulan ekler ve çeşitlilikle şasi, motor ve mekanik parçalarla 8 bin farklı kombinasyon yaratılabiliyor.
3.5 - 7 ton arasında 6 ağırlık çeşidi,
Yük taşıma kapasitesi 4 bin 700 kiloya kadar,sınıfının en iyisi
Van sınıfında 3 farklı dingil, 5 uzunluk, 3 iç yükseklik seçeneği,
Temel kategoride (Şasi kabin, çift şasi kabin vb.) 6 dingil ve 3 – 6.2 metre arası uzunluk seçenekleri,
7.3 – 19.6 metreküp arası 9 yükleme alanı boyutu, sınıfının en büyüğü
Torku 470 Nm’ye kadar çıkan 106 – 205 beygir arası 9 motor seçeneği, sınıfının en güçlüsü
10.5 metre dönüş çapı, 
Yükleme alanının uzunluğu 5.1 metreyi geçiyor.
Kabinde 5’i kapalı 15 saklama gözü var.
 
 
TÜRKİYE’DE IVECO
 
Iveco Araç Türkiye çapında 30 satış ve 49 satış sonrası noktası ile hizmet veriyor. Çok geniş bir ürün gamına sahip olan Iveco hafif ticari araç segmentinde Daily, orta kamyon segmentinde Eurocargo, ağır vasıta segmentinde Stralis ve Trakker ile hizmet sunuyor. Iveco orta kamyon segmentinde hali hazırda yüzde 25 pazar payı ile Avrupa’da pazar lideri konumunda bulunuyor. Iveco 2013 yılında Türkiye’de 3.5 ton ve üstü ticarı araç pazarında yüzde 7.4 pazar payı ile üçüncü sıraya yükseldi.