2022 Lexus NX Hibrit Özellikleri Açıklandı-

Artık şarj edilebiliyor.

Toyota’ nın lüks markası Lexus, geçtiğimiz senelerde tanıttığı NX modelien şarj edilebilir hibrit ünite entegre etti. Ayrıca bilgi-eğlence ekranı da baştan aşağı yenilendi. 

Ön bölümde hafif makyajlanan ızgara ve far takımı ile kendine gösteren model, üç parçalı far takımı ile dikkat çekiyor.Arka bölümde ise büyük puntolarla yazılmış LEXUS logosu fark yaratıyor.

Kabine geçtiğimizde ise 9.8 inçlik bilgi-eğlence ekranı görüyoruz. 14 inçlik ekran ile ekstra ücret ödenerek satın alınabiliyor. Dijital gösterge paneli ise 7.0 veya 10 inç olarak tercih edilebiliyor.

MOTOR SEÇENEKLERİ

Lexus NX’ in kaputunun altında 2.5 litrelik benzinli ünite bulunuyor. Bu ünite 205 hp güç ve 250 nm tork üretebiliyor. 8 ileri otomatik vites ile 0-100 km/s hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlayabiliyor.

Bir diğer motor seçeneği ise 2.4 litrelik olan ünite. Bu ünite ise 20 hp gücünde ve 430 nm tork üretiyor.Bu motorun hızlanma süresi ise 7 saniye.

Yeni hibrit ünite ise 2.5 litrelik ünite ile kombine ediliyor. 58 km’ye kadar menzil mesafesi sunuyor. 240 voltluk elektrik ise 4.5 saatte şarj edilebiliyor.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Yeni Modeller Haberleri

Diğer Lexus Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ