Çin'in ORA Funky Cat ve WEY Coffee 1 - Euro NCAP Çarpışma Testleri-

ORA Funky Cat ve WEY Coffee 1, çarpışma testlerinde iyi performans gösterdiler.

Alman yapımı Tesla Model Y, yakın zamanda  yapılan çarpışma testlerinde en iyi performans gösteren elektrikli araçlardan biriydi. Bu model Yetişkin Yolcu Korumasında yüzde 97 ve Güvenlik Asistanında yüzde 98 puan aldı. Ayrıca şerit desteği ve kamera tabanlı sürücü izleme sistemi için tam puan aldı. Güvenlik teknolojileri, diğer arabalar, bisikletliler ve yayalarla çarpışmaları önlemede de iyi performans gösterdi.

Bazı Çinli otomobil üreticileri de testler sırasında iyi performans gösterdi. Örneğin, Great Wall Motor'dan hem ORA Funky Cat hem de WEY Coffee 1, Nio, Lynk & Co ve MG gibi markaların araçlarını eşleştirerek beş yıldız aldı. Testler sırasında Funky Cat, Yetişkin Yolcu Korumasında yüzde 92, Çocuk Yolcu Korumasında yüzde 83, Korunmasız Yol Kullanıcıları testinde yüzde 74 ve Güvenlik Asistanı için yüzde 93 elde etti. Bu arada, WEY Coffee 01 Yetişkin Yolcuda yüzde 91, Çocuk Yolcuda yüzde 87, Korunmasız Yol Kullanıcılarında yüzde 79 ve Güvenlik Yardımında yüzde 94'e ulaştı.

 

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun



0 Yorum



Filtre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Video Galeri Haberleri

Diğer Haberleri

BENZER İÇERİKLER





EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ