Yerli Otomobil Volkicar İtalya'da

Üretimine 2011 senesinde başlanan ve bu güne kadar 107 adet üretilen Türk otomobili VOLKICAR artık İtalya’da.
23-01-2015 14:21 - 18812 Okundu

Yerli Volkicar otomobiller 4 senede 105 adet üretilmiş ve 6 ülkeye ihraç edilmişti. Geçtiğimiz hafta yapılan son ihracat ile üretim sayısı 107’ye çıkarken, İtalya’nın eklenmesi ile ülke sayısı da 7’ye yükseldi. Daha önce Moldova, Türkmenistan, Azerbaycan, Lübnan ve Bulgaristan’a satışı yapılan Volkicar, böylelikle ilk kez Avrupa sınırlarına girdi.
 
Lassa Volkicar’a Özel Lastik Üretti
 Volkicar Türkiye’de üretiliyor. Volkan Işık’ın tasarladığı bu konsept otomobile Brisa’nın lastik markası Lassa da destek oluyor. Lassa, dünyaya, Volkicar için özel olarak üretilen yarış lastikleri ile de açılıyor. İtalya’ya satılan iki adet Volkicar özel bir anlaşma ile ses getirecek bir projede yer alacak. Show ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak.
 
Volkan Işık: “Satış Adedini Yükseltmek İçin Ürün Çeşitliliğine Gideceğiz.”
Dört senede küçük ama sağlam adımlarla önemli bir yol kat etmeyi başaran Volkicar’ın üreticisi Volkan Işık şunları söyledi: “Otomobil sektöründe marka oluşturmanın uzun bir yol olduğunu, sabırlı ve kararlı olmak gerektiğini söylemiştik.Volkicar’ın satış adedini yukarılara çekmek için ürün çeşitliliğini arttıracağız. Bunun üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Volkicar için 2015 hedeflerimiz arasında 10 ülkeye ulaşmak da var. Sıradaki ülkeler Almanya ve İspanya.”
 
İhraç edildiği ülkelerde kendi ekonomi modelini yaratan Volkicar, ticari altyapısı ile de beğeni topluyor.