Pirelli Eğitimlere Devam Ediyor

Premium lastik segmentinin lideri Pirelli’nin Gezici Eğitim Aracı, 2015 yılında da lastik satış noktalarını ve tüketicileri bilgilendirmeye devam ediyor.
01-02-2015 20:12 - 17592 Okundu

 2014 yılında 33 ilde toplam 176 eğitim ile 1076 kişinin eğitimlerine katkı sağlayan Pirelli Gezici Eğitim Aracı, bu sene 38 ilde ve 216 noktada 1500’den fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Lastiklerin aracın yerle temas eden tek noktaları olduğunu ve bu nedenle güvenlik açısından büyük önem taşıdığını belirten Pirelli Türkiye Ticaret Direktörü Livio Magni, lastiklerin güvenlik ve yakıt tüketimine etkisi, uygun lastik kullanımı, lastik hava basıncı ve diş derinliği gibi konularda bilgilendirme çalışmalarına 2015 yılında da devam edeceklerini söyledi.

Pirelli Türkiye, 2013 yılında hayata geçirdiği ve 1600’den fazla kişinin güvenlik ve yakıt tüketimi gibi konularda eğitimlere katıldığı Gezici Eğitim Aracı projesi, 2015 yılında da hız kesmeden devam ediyor. 2014 yılı Haziran ayından itibaren araç sayısının iki katına çıktığı ve bireysel kullanıcılar ile satış noktalarına ulaşarak bilgilendirmeyi amaçlayan Gezici Eğitim Aracı, bu yıl 38 ilde ve 216 noktada 1500’den fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Pirelli Gezici Eğitim Aracı ile Pirelli Yetkili Satıcıları dışındaki çok markalı satış noktalarına ve oto servislerine de ulaşılarak Pirelli’nin ürünleri, Yola Devam ve Tyrelife lastik sigortası gibi hizmetleriyle ilgili de bilgi veriliyor.

Livio Magni: “Bilinçlendirme projemize 2015 yılında hız kesmeden devam edeceğiz”

Rekabet koşullarında iyi lokasyona sahip, işinin uzmanı, tüketiciye kaliteli servis hizmeti veren ve perakende gücü yüksek satış noktalarının önemli olduğunu belirten Pirelli Türkiye Ticaret Direktörü Livio Magni, 2013 yılında faaliyete geçen Gezici Eğitim Aracı projesiyle satış noktalarının ve bu sayede ulaşılan tüketicilerin bilincini artırmaya devam edeceklerini söyledi.

Lastik seçiminde birçok kritere dikkat edilmeli

Araçların yerle temas eden tek noktasının lastikler olduğunu ve bu nedenle güvenlik açısından hayati öneme sahip olduğuna dikkat çeken Magni, şöyle devam etti: “Tüketicilerimiz lastik tercihlerini yaparken fiyatın yanı sıra ürün kalitesini de göz önünde bulunduruyorlar. Aynı şekilde mevsimine uygun lastik kullanımlarına da dikkat etmeye çalışıyorlar. Ancak bu bilinç henüz istediğimiz seviyelere ulaşmış değil. Gezici Eğitim Aracı projemizle bu sıkıntılara dikkat çekiyor ve tüketicilerimizle en önemli buluşma noktamız olan bayilerimizin eğitimlerine önemli yatırımlar yapıyoruz. Verilen eğitimlerle hem bayilerimizi hem de ulaştığımız tüketicileri, lastiklerin güvenliğe ve yakıt tüketimine etkisi, mevsime uygun lastik kullanımı, lastik hava basıncı, diş derinliği ile doğru lastik kullanımının çevre ve ekonomiye etkilerinin azaltılmasıyla ilgili konularda bilinçlendiriyoruz.“