Yeni 2022 Ferrari Daytona SP3 Fiyatı ve Özellikleri-

Ferrari, en güçlü motorunu bu modelde kullandı.

İtalyan marka Ferrari, SP model serisine devam ediyor. Daha önce SP1 ve SP2 modellerini tanıtan marka, şimdi de Daytona SP3 adını verdiği yeni bir model tanıttı.

1967 yılında düzenlenen 24 saat Daytona yarışına katıldığı aracını hatırlatmak için böyle bir isim seçen marka, tasarı ise yarış araçlarından yola çıkarak ortaya çıkarmış.

Yeni Daytona SP3'te markanın en güçlü içten yanmalı motoru kullanılıyor. 6.5 litrelik V12 ünite, rakiplerini geride bırakıyor.

Bu güçlü ünite, 829 hp gücünde ve 697 nm tork üretebiliyor. 7 ileri otomatik şanzıman ile 0-100 km/s hızlanmasını 2.8 saniyede tamamlıyor. Aracın 200 km/s hıza ulaşması  ise sadece 7.4 saniye sürüyor. Yeni Daytona SP3' ün maksimum hızı ise 340 km/s. 

Peki bu en güçlü Ferrari modelinin fiyatı ne kadar? Ferrari'den yapılan açıklamaya göre, yeni Daytona SP3'TEN 599 adet üretilecek. Fiyatı ise 2 milyon Euro olarak belirlenmiş.599 adet Daytona sp3' ün şimdiden tükendiğini de belirtelim.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Yeni Modeller Haberleri

Diğer Foto Galeri Haberleri

Diğer Ferrari Haberleri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ