Zeekr Bu Yıl Avrupa'ya Geliyor-

2025'e Kadar 5 Yeni Model Piyasaya Sürüyor

Çinli otomobil üreticisi Zeekr, piyasadaki en göz alıcı elektrikli araçlardan bazılarını üretiyor ve yakında Avrupa'da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Aynı zamanda yeni bir sedan üzerinde çalışıyor.

Zeekr CEO'su An Conghui, markanın 2023'ün sonunda Avrupa'ya ulaşacağını söyledi. An, "Zeekr, Çin'de köklü bir marka ancak asıl hedefimiz   uluslararası pazarlarda tercih edilen bir marka olmak" dedi.

Zeekr, elektrikli araç ailesi sekize ulaştığında yılda 650.000 kadar araç satabileceğini söylüyor. Bunlar, geçen yıl tamamı 001 Shooting Brake olan 71.941 araç satan bir otomobil üreticisi için yüksek hedefler. Kısa bir süre önce, 009 MPV ve X kompakt SUV'un lansmanı sayesinde bu yıl satışlarını ikiye katlama niyetini açıkladı.

“2025 yılına kadar 650.000 adete ulaşmak için sekiz modelimiz olacak. Bunun başarılabilir olduğuna inanıyoruz,” diye ekledi An.

Haberi Yazan : Buğra KARİP

EN ÇOK İZLENEN ARABA KAZALARI
youtube kanalımıza abone olun0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

BENZER İÇERİKLER

Neue Modelle Autos | Neues Model Auto |New Model Cars |Nieuwe Model Autos |

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ