Elektrikli Araçların Satışları Yükselmeye Devam Edecek

Elektrikli otomobillere olan talebin 2019'da tavan yapması bekleniyor.

2018 yılına baktığımızda Avrupa'da elektrikli otomobillere olan talep %7 oranında düşüş gösterdi. Ancak dünya genelinde bakıldığında %10' luk bir artış yaşandı.

Kasım ayına bakıldığında ise 100 araçtan bir tanesinin elektrikli olduğu görülüyor. Ayrıca ön talep alınan araçların da büyük bir bölümünü elektrikli modeller oluşturuyor.

Auto Express'te çıkan habere göre, elektrikli otomobil siparişi veren bir kişi 10 hafta ile 6 aya kadar teslim süreleri ile karşılaşıyor.Ancak bu durumun araç sahiplerini rahatsız etmediği de belirtiliyor.

Kia'dan yapılan bir açıklamada ise Soul EV stoklarının neredeyse tükendiği belirtildi. Artık sadece teşhir ürünlerinin satışa sunulacağı ve yeni kasa için çalıştıkları açıklandı.

Hyundai'de ise işler biraz daha karışık. Kona Electric için yoğun bir talep alan marka, 10 aya yakın teslimat süresi veriyor.

Volkswagen e-Golf ve Renault ZOE gibi elektrikli modellerin üretimi ise 10-18 hafta arasında tamamlanıyor.Audi ise e-tron modeli için 12 haftalık bir teslimat süresi veriyor.0 YorumFiltre :

Diğer Haberler Haberleri

Diğer Haberleri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK İNCELENEN ARABALAR

EN ÇOK İNCELENEN KAMPANYALAR

EN ÇOK İNCELENEN RENAULT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FIAT HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN HONDA HABERLERİ

EN ÇOK İNCELENEN FOTO GALERİLER

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Copyrigth 2014 yenimodelarabalar.com Tüm hakları saklıdır ,kaynak gösterilmeden içerik kopyalanamaz.